wtorek, 14 czerwca 2016

#books

Książki towarzyszą Nam przez całe życie.
Uważam, że im wcześniej je pokochamy tym lepiej :)

Są takie, które Nas relaksują, które rozśmieszają, wzruszają ale i takie [i to chyba te najważniejsze przynajmniej na początku naszego życia] które Nas uczą.
I tu zanim przejdę do tych które aktualnie sprawiają mi najwięcej przyjemności [czytaj: książki dla dzieci] myślami jestem z tymi, którzy przed sobą mają jakieś ważne egzaminy czy choćby poprawkową MATURĘ !
Dlaczego o tym wspominam?
Bo ja też kilkanaście lat temu zamiast w najdłuższe wakacje życia [te pomiędzy skończonym liceum a zaczynającymi się studiami] cieszyć się, bawić i szaleć - musiałam kuć na poprawkową ustną maturę z geografii ! yyyyyyhhh!!
[taką plamę dałam - no !]
Na szczęście był to pierwszy i ostatni mój egzamin poprawkowy, bo później przez 5 lat studiów poprawki nie miałam już nigdy! :) 

Tak więc jeżeli czytają mnie maturzyści to podsuwam Wam Kochani świetną serię książek TERAZ MATURA, które na pewno pozwolą Wam 'zaliczyć poprawkę' bez poświęcenia na naukę całych wakacji :) Fajnie, no nie? ;) 

No to wracamy do książek dla dzieci :)


Książki, które widzicie na zdjęciu powyżej to nowości od 
WYDAWNICTWA BABARYBA


Najfajniejszą według Kornelii pozycją jest ta o "złamanej trąbie" gdzie głównymi i jedynymi bohaterami są Świnka Malinka i Słoń Leon :)
Książkę znamy już na pamięć ale ciągle bawi Nas tak samo :)
Z resztą druga, z tej samej serii, pt: "mieszkamy w książce" jest równie ciekawa, ale tu nie ma się czemu dziwić, bo książki Mo Willems cały czas są obecne na liście bestsellerów dla dzieci "New York Timesa". ;)Mnie jednak chyba najbardziej zauroczyła pozycja "zaśnij ze mną".
Dlaczego?
Ponieważ w tym wypadku to nie książka usypia Nas a my ją :) co ostatecznie skutkuje tym, że i Nam chce się spać... sprytne, nieprawdaż ? :)


Pozycja "mały żółty i mały niebieski" to coś na podobieństwo "kolorów" Tulleta - więc jeśli macie ją w domu to ta jedna w zupełności Wam wystarczy :) [tak na marginesie - książki Tullet'a też bardzo, bardzoooo lubimy!] 

"Nad morzem" i "W Górach" to znowuż książeczki do pooglądania i poopowiadania, czyli coś na zasadzie "Samolotów", "Aut" i "Na Budowie" Stephana Lopm'a
Choć tu też i "Roboty" do tej kategorii trzeba zaliczyć ;)

Rewelacyjną i już nie tylko do poczytania ale i do nauki, jest książka "Super Zwierzaki" gdzie autorzy zabierają Nas do dzikiej dżungli i pokazują Nam najróżniejsze zwierzęta świata, przedstawiając wiele faktów, ciekawostek oraz SUPERMOCY na ich temat :) 
i tu na przykład - największą "supermocą" lwa jest jest jego żona :) zaś kangur dzięki swoim mocnym piętom może zrobić susa aż na 9 metrów!!
Dużo więcej oczywiście dowiecie się z książki, także szczerze POLECAM :) 

Kolejną bombą edukacyjną z życia zwierząt jest książka "Gęby, dzioby i nochale" Mikołaja Golachowskiego [doktora nauk przyrodniczych], która jest kontynuacją "Pup, ogonków i kuperków" :)
My oczywiście w naszej biblioteczce posiadamy oby dwie i oby dwie polecamy, choć chyba już bardziej dla starszych dzieci ;)

I na koniec książka 'o czasie' ["czas czarodziej"], która uświadamia Nas w tym jak szybko i nieubłaganie wszystko dookoła przemija...
Upływ czasu jest tu naprawdę bardzo fajnie zobrazowany. Najlepiej musicie zobaczyć to sami :)
____________________
To jak, namówiłam Was na książkowe zakupy ? ;)

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Dziękuje za Twój komentarz :)