czwartek, 11 lutego 2016

PEDICUL HERMAL i WESZ NIE SIADA !

Widzicie tą uroczą rodzinkę ?
Urocza jednak jest tylko na pozór ! Dlaczego?
Ponieważ są to WSZY !
I choć w większości nigdy nie mieliśmy z nimi do czynienia to brzydzimy się i boimy ich jak ognia!
Pamiętajmy jednak - to, że problem Nas aktualnie nie dotyczy, nie oznacza, że możemy całkowicie o nim zapomnieć...
WSZY to takie maleńkie, paskudne pasożyty, które uwielbiają główki Naszych dzieci bo to właśnie niestety dzieci są na nie najbardziej narażone z racji tego, że przebywają w największych skupiskach ludzkich...
WSZAWICA zaś to jedna z najbardziej rozpowszechnionych chorób pasożytniczych na świecie od wielu wieków !!! [już Arystoteles podobno miał z nimi do czynienia!]
Najczęstszym i najpewniejszym objawem jest intensywnie swędząca głowa, drobne, zakrwawione ranki oraz GNIDY [czyli zniesione przez WSZY jaja] u nasady włosa.Ale od początku.
Nie wiem czy wiecie, ale WESZ LUDZKA GŁOGOWA spotykana jest tylko i wyłącznie na człowieku co oznacza, że pasożyty znajdujące się na zwierzętach są dla Nas po prostu niegroźne. 
Piszę o tym bo kiedy pracowałam jeszcze w placówce wychowawczej miałyśmy taki przypadek u jednego dziecka. Rodzice tłumaczyli to tym, że dziecko bawi się na podwórku z obcymi psami i kotami ...
To jednak MIT !
Jak również mitem jest to, że WSZAWICA to efekt braku higieny.
Absolutnie NIE !
Dla WSZY włosy to włosy - najważniejsza jest skóra głowy, na której się żywią [piją krew] i dzięki niej mogą w ogóle istnieć. WESZ bez żywiciela umiera w ciągu 24-48 godzin!
Nie oznacza to jednak, że o higienę dbać nie trzeba bo wiadomo, że częste mycie główki oraz szczotkowanie włosków pozwoli choćby na szybką reakcję jeśli taki problem kiedykolwiek się pojawi [tfu tfu!]

Kolejnym mitem jest to, że WSZY przeskakują sobie z głowy na głowę.
Stety/niestety WSZY NIE MAJĄ SKRZYDEŁ ani nie potrafią nawet skakać. Żeby doszło do "przejścia" na kolejną osobę musi nastąpić bezpośredni kontakt "głowa do głowy", ewentualnie używanie wspólnych przyborów do włosów.
Tak więc powinniśmy uczulić i nauczyć Nasze dzieci nie pożyczania sobie grzebienia, spineczek i gumeczek do włosków, ale i również garderoby która ma kontakt z włosami [czapka, szalik, kurtka itd] - to bardzo ważne bo jak to mówi Moja Babcia "licho nie śpi" ;)

Jeden FAKT jest najważniejszy - jeżeli już spotkamy się z WSZAMI u Naszego dziecka koniecznie musimy poinformować o tym placówkę do której uczęszcza.
Jednak zanim to nastąpi, dla pewności główkę powinien zobaczyć lekarz - WESZ to naprawdę 'malutkie stworzenie' [2 do 4 mm] a jaja są praktycznie niewidoczne z racji tego, że składane są u samej nasady włosa... 
No a jeśli potwierdzi się, że to jednak WSZY - badaniu muszą się poddać wszyscy domownicy !

Przy zarażeniu wszami liczy się czas i jak najszybsza reakcja !! 


I tu chciałam przedstawić Wam PREPARAT, który cieszy się bardzo pozytywnymi opiniami w sieci [osobiście to sprawdziłam ;)]
Jego szybkość oraz skuteczność działania bije inne na głowę !! ;)


czyli wyrób medyczny zawierający 100% czystego dimetykonu [oleju silikonowego], nie zawierający ŻADNYCH sztucznych barwników, trujących związków chemicznych - insektycydów, konserwantów ani substancji zapachowych !
  • usuwa gnidy i wszy w 100%
  • jest bardzo BEZPIECZNY ! mogą stosować go dzieci od 1 dnia życia oraz kobiety w ciąży i matki karmiące piersią !
  • wystarczy 10-minutowa, JEDNORAZOWA aplikacja
  • 1 buteleczka wystarczy dla całej rodziny! [cztery osoby = 2 dorosłych + 2 dzieci z krótkimi włosami] Samo leczenie to jednak dopiero połowa drogi...

Żeby zminimalizować ryzyko nawrotu WSZAWICY przez kolejne 10 do 14 dni powinniśmy kontrolować głowy wszystkich domowników.
Obowiązkowo też musimy wyprać całą bieliznę [pościele, ręczniki] w przynajmniej 60st C, a rzeczy których wyprać się nie da a również nadają się do odkażenia - najlepiej szczelnie zapakować do woreczków foliowych i przez co najmniej dobę trzymać w zamrażarce [ustawionej na minimum -15st C]. 
Produkty do pielęgnacji włosów [grzebień, szczotka itd] mają dwa wyjścia - albo lądują w koszu na śmieci albo są zalewane i moczone w bardzo gorącej [najlepiej wrzącej] wodzie.

______________________


Jeśli chcecie poczytać o WSZACH jeszcze więcej zapraszam Was na stronę internetową:
tu znajdziecie w temacie dosłownie wszystko._______


I PAMIĘTAJMY !
WSZY TO NIE WSTYD !!!

więc jeśli chcecie uświadomić swoich najbliższych, otoczenie czy choćby placówki, do których uczęszczają Wasze dzieci - zróbcie to !
Profilaktyka jest tu NAJWAŻNIEJSZA a Nasze dzieciaki nie są świadome zagrożenia więc warto uczulać na to dorosłych ! 
Ulotki widoczne na zdjęciu poniżej możecie wydrukować i rozdać tam gdzie uważacie to za stosowne.
Wszystkich chętnych proszę o maila - w odpowiedzi będę wysyłać gotowe do druku pliki w formacie pdf.>> mój e-mail: islandofflove@wp.pl <<1 komentarz:

  1. richardcanady@mailinator.com4 września 2018 15:57

    I just wanted to make sure you discover more great discussions just like this one: http://custom-paper-writing.com/blog/student-essay-help - hopefully, you will be able to find this article essential!

    OdpowiedzUsuń

Dziękuje za Twój komentarz :)