czwartek, 15 października 2015

MariaPaula - PORCELANA POLSKA

Porcelana zawsze kojarzyła mi się z niebywałą jakością, sztuką i elegancją.
Pamiętam jak Moja Babcia swoją najlepszą porcelanę wyciągała tylko na specjalne okazje a posiłki w niej podane smakowały [nie wiedzieć czemu?] milion razy lepiej :)

Dzisiaj porcelana nadal jest domowym 'skarbem' choć o wiele bardziej dla wszystkich osiągalnym i tego właśnie przykładem jest kolekcja Złota LiniaZłota linia to klasyka wśród dekoracji. 
Wyjątkowa biel porcelany w połączeniu ze złotym połyskiem nadaje kolekcji wyrafinowanej elegancji. 
Do dekorowania porcelany używane jest prawdziwe złoto, a dekoracje wykonywane są, od początku do końca, ręcznie.

Do wyboru mamy kilka kolekcji: zestaw obiadowy na 6 osób, zestaw obiadowy dla 12 osób, zestaw kawowy dla 12 osób oraz pojedyncze elementy. 

Ja dla siebie wybrałam zestaw obiadowy na 6 osób oraz kilka pojedynczych elementów, tj: cukiernica, mlecznik oraz kubki :)

Jedynym minusem tej właśnie porcelany jest to, że nie będę mogła włożyć jej do zmywarki czy kuchenki mikrofalowej, ale coś za coś :)
Bo jestem pewna, że jeśli się o nią odpowiednio zadba, za jakieś dwadzieścia pare lat śmiało będę mogła przekazać ją w prezencie mojej Kornusi <3


_______________
Kilka słów od producenta:Fason porcelany MariaPaula, stworzony w duchu tradycji jest wygodny i dopasowany do naszych czasów. Wiele jego elementów doskonale wpisuje się w codzienny rytm życia, a serwis prezentowany w pełnej okazałości podkreśla uroczystość i smak wyjątkowych chwil.
Biały, czysty kolor materiału nadaje porcelanie ponadczasowej wartości. Starannie dobrane, wysokiej klasy skalenie i kaoliny, precyzyjnie odmierzane i mieszane we młynach, pozwalają uzyskać porcelanę o głębokim odcieniu bieli, która jest doskonałym tłem dla pełnych barw posiłków. MariaPaula to dominująca biel porcelany, która jest gwarancją doskonałej jakości i pięknego wyglądu zastawy.
Przeświecalny, cienkościenny materiał jest lekki i wygodny w użytkowaniu. Przejrzystość materiału uzyskiwana jest dzięki zastosowaniu najwyższej jakości surowców i profesjonalnej produkcji. Jest to niezwykły efekt, szczególnie widoczny przy ustawieniu filiżanki lub talerza pod światło. Biała porcelana MariaPaula jednocześnie charakteryzuje się wysoką przeświecalnością, zapewniając komfort podczas codziennego używania.
Perfekcyjne wykończenie szczegółów sprawia, że stopki nie rysują powierzchni, nie chłoną wilgoci i zanieczyszczeń, a zastawa pozostaje piękna przez wiele lat. Precyzyjnie uformowane rączki i uchwyty ułatwiają korzystanie z serwisu, a jednocześnie są jego ozdobą. Porcelana MariaPaula to niezwykłe rękodzieło. Do jej udekorowania użyto prawdziwego złota i platyny, a dekoracje wykonano ręcznie. Każdy element kolekcji wykonano z niezwykłym pietyzmem.
Fason MariaPaula, przy zachowaniu klasycznego kształtu porcelany, proponuje nam kilka rozwiązań ostatecznego wykończenia kompletu. Zestawy dostosowane są do potrzeb 12 osób. Oddzielnie możemy zakupić zestaw kawowy składający się z 39 elementów oraz obiadowy 41 elementów. Współgrające ze sobą elementy kolekcji, można także kompletować i kolekcjonować pojedynczo.
Autorski kształt porcelany zaprojektowany przez Marka Tomaszewskiego we współpracy z Altom Design Studio i produkcja w Polskiej Fabryce Porcelany „Chodzież” są gwarancją doskonałej klasy i jakości porcelanowych produktów.

_______
Kolekcje polskiej porcelany MariaPaula zakupicie w sklepie internetowym Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Dziękuje za Twój komentarz :)