środa, 15 października 2014

NAUKA PRZEZ ZABAWĘ

Nie wiem jak Wy ale ja uwielbiam zabawki interaktywne i edukacyjne, łącznie z tymi kontrowersyjnymi, takimi jak tablety dla dzieci czy telefony komórkowe z możliwością wykonywania połączeń do rodziców...Ostatnimi takimi Naszymi edukacyjnymi hitami są MAPY firmy DUMEL, ale i strasznie inteligentny oraz niesamowicie cwany Magic Jinn, który odgaduje Nasze myśli, a dokładnie - zwierzę, o którym w danym momencie pomyślimy :)
Teraz ja uprzedzę Waszą myśl! 
Tak. Zabawki te są dla dzieci starszych, szczególnie 'Mapa Świata' no i ten właśnie Jinn wspomniany :) Sam producent na opakowaniu podaje wiek plus 5.
Jednak to, że postanowiłam zakupić na drugie urodzinki Kornelki właśnie takie zabawki a nie inne, z każdym dniem i z każdą kolejną zabawą - owocuje. Kornelia chłonie wiedzę jak gąbka wodę. Nie raz ni stąd ni zowąd zagnie Nas jakimś tekstem albo pytaniem, na które przyznam się szczerze, czasem nawet ja nie znam odpowiedzi :)
Chyba nie muszę mówić jak bardzo jestem wtedy DUMNA!
Tak więc uważam, że w każdym domu powinny być zabawki edukacyjne [nawet takie, które przewyższają wiek Naszego dziecka] oraz dużo, dużo książek :)
Wiele osób zadaje mi pytanie co ja takiego robię i robiłam, że Kornelia w wieku 1,5 roku mówiła pierwszymi pełnymi zdaniami? Jak udało mi się nauczyć ją tylu wierszyków, piosenek, rozróżniania kolorów, zwierzątek, liczenia do 10 i śpiewania alfabetu w dwóch językach?
Moja odpowiedź jest zawsze taka sama...
Ja nigdy do niczego jej nie zmuszałam. Nasza 'nauka' miała i do dziś ma ZAWSZE formę zabawy. 
Wszystko to wpada jej do główki samo, bez żadnych specjalnych metod czy sposobów.

Bardzo często słyszę od rodziny i znajomych, że mam wyjątkowo mądre dziecko.
No cóż...
Teraz będę nieskromna i pochwalę się ma maxa ! :D
Kornelia faktycznie jest bardzo mądrą i bardzo inteligentną dziewczynką czego po prostu ukryć się nie da :)
Książki i interaktywne zabawki towarzyszą Nam odkąd tylko pamiętam. I tak sobie myślę, że to na pewno też pozytywnie wpłynęło na to jaka Kornelia jest dziś...
A póki co mam ogromną nadzieję, że w przyszłości nie zawładnie Kornelią lenistwo i wykorzysta swoją genialną pamięć wzrokową i słuchową w należyty sposób :)

Ale wracając do INTERAKTYWNYCH MAP DUMEL to chcę powiedzieć Wam, że jest to rewelacyjna zabawa dla dzieci ale i dorosłych, którzy chcą ciągle poszerzać swoją wiedzę.
Mapa zwierząt zapozna Nas szczegółowo aż z 72 gatunkami zwierząt. Nie dość, że poznamy realne odgłosy jakie wydają to jeszcze dowiemy się czym się żywią i gdzie mieszkają. Poza opcją 'nauki' jest też opcja 'sprawdzianu'.
Quiz polega na tym, że zostaje zadane pytanie, a dziecko musi paluszkiem wskazać i nacisnąć na mapie odpowiedź. Genialna sprawa! Ćwiczy pamięć i spostrzegawczość.
Kornelia już nie raz zmierzyła się z "Panią z głośniczka" i nie raz też udało się jej odpowiedzieć poprawnie :)))
Mapa świata [którą to dostałyśmy od firmy DUMEL w ramach testów] zapoznaje Nas z 78 państwami
Po naciśnięciu na dane państwo, mapa mówi Nam jak się ono nazywa oraz przedstawia szczegóły takie jak język urzędowy, liczbę mieszkańców, stolicę, flagę oraz inne ciekawe fakty z nim związane. 
Tu również są quizy oraz wyzwania dla więcej niż jednego 'gracza' :)
Plus tej mapy jest też taki, że jest dwujęzyczna!
To zdecydowanie zakup na długie, długie lata :)opaska 'z maminej szafy' ||
sukienka nosweet || rajstopki re-kids ||Więcej o mapach poczytacie na stronie www.dumeldiscovery.pl


13 komentarzy:

 1. Jinn wymiata :D moja córeczka go uwielbia (ma co prawda 6 lat więc dużo starsza od Kornelki). Ale synek mimo że nie ma jeszcze 2 lat też chętnie się z nim bawi :)

  OdpowiedzUsuń
 2. wow. szczerze nie wiedziałam ,że ten Jinn taki fajny. Muszę koniecznie pomyśleć nad jego zakupem. Mia lubi takie właśnie zabawki i również nie za bardzo patrzę na to ,że powinny być dla starszych dzieci skoro moja córa świetnie sobie z nimi radzi :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Masz zdolną córeczkę :) My też lubimy tego typu gadżety. Teraz zastanawiam się, co moim chłopcom sprezentować pod choinkę, Jinn wydaje się fajny dla Starszego :)

  OdpowiedzUsuń
 4. widziałam tą mapę u znajomych, dzieci moje miały przyjemność się tym bawić ;-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetnie się prezentuje. Aż mam ochotę sprawić taką Laurze :)

  OdpowiedzUsuń
 6. to teraz wiem co mogę kupić swojej chrześnicy na 5 urodziny lub święta :) a zabawki edukacyjne bardzo lubię kupować dla dzieci, bo wiem, że będą się świetnie bawić i zarazem uczyć :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Kochana gdzie kupiłaś tego Jinna? bo teraz nigdzie go nie mogę znaleźć są tylko te zielone a pomarańczowych brak jednego znalazłam na allegro za 280 zł nie wiesz gdzie mogę dostać tańszego?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Poł roku temu na merlin.pl za jakieś 60 zł.
   Ale pewnie teraz sprzedały się wszystkie bo Święta... Po nowym roku na pewno wrócą :)))

   Usuń
 8. Też tak myślę że po świętach powinny wrócić tylko ciekawe czemu niektóre kosztują ponad 200 zł nie wiesz czy one się czymś różnią? też są pomarańczowe sama nie wiem.....

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na 100% niczym. Ta cena wynika z małej dostępności niestety :/

   Usuń
 9. A to zdziercy..... to trzeba czekać :) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń

Dziękuje za Twój komentarz :)